Novinky pro rok 2018 – SketchUp Make nebo-li webové prostředí

V současné době vlastní SketchUp společnost Trimble Connect, která se rozhodla dále vyvíjet zdarma webové rozhraní tohoto programu. Verze Make postupně zanikne. Verze PRO bude i nadále vyvíjená pro platící zákazníky.
.

Co s toho plyne?

.
SkatchUp Make
– se nebude dále vyvíjet, poslední verze je SketchUp Make 2017SketchUp v neplacené verzi se bude dále rozvíjet pro webové prostředí.

SketchUp PRO zůstává i nadále jako desktopová instalace, kterou je nutné si koupit. Je vyvíjena jak pro Windows tak pro Mac.

.
.

Kde tedy najdeme SketchUp ve webovém prohlížeči?

.
Pustíme si libovolný webový prohlížeč, v tomto případě např. Microsoft Edge. Do adresního řádku napíšeme:http://my.sketchUp.com
nebo
https://app.sketchup.com

a tím budeme přesměrováni na webové prostředí SketchUp-u.

Pro kreslení ve webovém prohlížeči je vhodné, aby byli povoleny vyskakovací okna. Jinak přirozeně nejde používat tento program, protože nemůžeme používat některé funkce jako je např. samotné uložení našeho nového modelu.

.

Proč k této změně došlo?

.
Společnost Trimble Connect se rozhodla, že velmi jednoduše bude pomocí webového rozhraní aktualizovat SketchUp. To znamená, že všichni budou pracovat s nejnovější verzí, stačí se pouze přihlásit přes web a začít kreslit.

Mezi další výhody patří také to, že není nutná instalace u verze zdarma (používáme webové prostředí). Instalace je i nadále nutná u verze PRO, to zůstalo stejné.

.


Video-návody pro pohodlné učení SketchUp-u

Další užitečné návody najdeme ve VIP sekci pro začátečníky
>> jednoduché učení SketchUpu pomocí video-návodů,
>> nepotřebujeme návody číst, ale pouze sledovat konkrétní postupy,
>> seznam všech video-návodů najdeme >> zde <<
button_clenstvi_vip_sekce

Další návody pro SketchUp:
Seznam všech kapitol najdete po kliknutí zde …