Jak nainstalovat plugin pro novější SketchUp ve formátu:

rb ………… skript vytvořený v RUBY
rbz ……… zazipovaný skript vytvořený v RUBY
..

Instalace pluginu ve formátu *.rb  (od verze 2014)


Instalace je v podstatě jednoduchá. Stačí nám nakopírovat plugin do složky Plugin. Složku Plugin najdeme v jiném místě než jsme byli zvyklí u starších verzí SketchUpu (správná cesta je uvedena níže). Po nakopírování pluginu spustíme SketchUp a měli bychom vidět nástroje nového pluginu v nově spuštěném SketchUpu. Pokud by se tyto nástroje nezobrazily je vhodné provést kontrolu jestli je nový plugin (rozšíření) povolen v preferencích.

slozka_plugin_pro_SketchUp_2014

Správná cesta pro instalaci pluginu je (od verze SketchUp 2014):

cesta_instalace_pluginu_2014_a_novejsiInstalace pluginu je nyní vázaná na jednotlivé uživatele počítače. Počítač může používat více osob a každá osoba může mít vytvořena vlastní údaje pro přihlášení do tohoto počítače. V počítačové terminologii se tomuto říká, že každá osoba má svůj vlastní profil pro přihlášení. S tímto profilem uživatele PC souvisí samotná instalace pluginu – kde najdeme složku Plugins.

..

Kontrola povolení pluginu v preferencích SketchUpu

Ve SketchUpu v horním menu klikneme na Window (okna) => následně klikneme na Preferences (preference) => tím se zobrazí okno System Preferences (systémové preference) a zde v levé části vybereme Extensions (rozšíření) => v pravé části zkontrolujeme jestli je u našeho pluginu zatržítko, pokud ne, tak toto zatržítko vytvoříme (viz. obrázek níže).

system_preferences_plugin

..

Instalace pluginu ve formátu *.rbz  (od verze 2014)


Tato instalace je podobná u SketchUpu (verze 8 až 2014).

V tomto případě jde o plugin který je zazipovaný (soubor rbz) a jeho instalaci provedeme pomocí průvodce, který je součást SketchUpu.

Instalaci provedeme, takže v horním menu vybereme Window (okno) => Preferences (Preference) => dále je zobrazeno okno System Preferences a v tomto okně vlevo vybereme Extensions (Rozšíření) => a nyní dole použijeme tlačítko Install Extension …

system_preferences_install_extension

Dále po kliknutí na tlačítko Install Extension …  se otevře okno Otevřít a zde najdeme zazipovaný plugin pro SketchUp a pro spuštění instalace klikneme na tlačítko Otevřít.

okno_open

Tímto bychom měli po určité chvíli úspěšně nainstalovat plugin.

 


Video-návody pro pohodlné učení SketchUp-u

Další užitečné návody najdeme ve VIP sekci pro začátečníky
>> jednoduché učení SketchUpu pomocí video-návodů,
>> nepotřebujeme návody číst, ale pouze sledovat konkrétní postupy,
>> seznam všech video-návodů najdeme >> zde <<
button_clenstvi_vip_sekce

Další návody pro SketchUp:
Seznam všech kapitol najdete po kliknutí zde …