+420 737 820 357 VIP Knihy Textury LayOut Školení Renderování Nářezový plán Seznam kapitol Kontakt

Petr Molek – reálné vizualizace ve SketchUp-u
Co o sobě říci? Jsem zapálený do navrhování bytových i nebytových interiérů a to už bude něco přes pět let. Rád se věnuji i produktovému designu, protože pro mě je ideální kombinací navrhnout interiér a do něj zakomponovat originální designový solitér. Žiju tím, stále o tom přemýšlím a o navrhování se mi i zdá. Ale nevadí mi to, protože to co dělám, je mi nejen prací, ale i koníčkem a doufám, že to tak zůstane i nadále.

V předchozích letech jsem byl zaměstnán jako bytový designer u předního českého výrobce kuchyní, no a když přišel čas se osamostatnit, rozhodoval jsem se jaký software používat v budoucnu k navrhování. Hledal jsem něco pokud možno levného nebo nejlépe zadarmo, jelikož v začátcích podnikání většinou nedisponujete horentními částkami, které by jste rádi nalili do nového softwaru.

petr_molek_kontakt_4
Odkaz na web: www.ockodesign.cz

 

.
Potom mi při jednom z našich rozhovorů Radek doporučil SketchUp a tento program “byla moje jasná volba“ :). Všem jej doporučuji vyzkoušet! Základy mě naučil během chvíle. Nyní už v něm kreslím něco přes rok a neměnil bych. V předchozích letech jsem pracoval s několika programy (DataCAD cca 2 roky, TurboCAD cca 5 let), takže mohu porovnávat rychlost, intuitivnost, poměr ceny a výkonu. Respektive program zadarmo a velký výkon :).

Programové vybavení:
Ukázky vizualizací jsou vytvořené ve free verzi programu SketchUp 8 s použitým pluginem Render[in] verze 1. Render [in] je plugin, který je po instalaci součást SketchUp-u. Díky tomuto pluginu je možné vytvořit úžasné vizualizace.

..

Ukázky návrhů:
..
KUCHYŇ

This slideshow requires JavaScript.

.INTERIER

This slideshow requires JavaScript.

.

KOUPELNA

This slideshow requires JavaScript.

..

Radek Rýznar

Nejprve jsem SketchUp začal studovat pro vlastní používání a to zejména pro kreslení interiérů. Pak jsem začal o SketchUpu psát různé rady a tipy. Po nějakém čase jsem se rozhodl vytvořit online video-návody tohoto programu a toto je výsledek ... :) .

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

+420 737 820 357 VIP Knihy Textury Renderování Nářezový plán Kontakt
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap