+420 737 820 357 VIP Knihy Textury LayOut Školení Renderování Nářezový plán Seznam kapitol Kontakt

Google prodal SketchUp společnosti Trimble
Google zhruba po 6 letech prodal SketchUp firmě Trimble. SketchUp momentálně patří mezi nejpoužívanější programy pro tvorbu 3D modelů na celém světě. Google pomocí tohoto programu (ve free verzi) nabidnul uživatelům nástroj, kterým je možné vytvořit 3D objekt a uložit jej na mapu Google Earth. Google zaznamenal, že za poslední rok si SketchUp stáhlo celkem 30 miliónů lidí.

Je důležité i uvědomit, že Google tento program nevyvinul, ale koupil v roce 2006. Po jeho získání jej něco málo vylepšil a zahrnul do svého širokého portfólia služeb s návazností na Google Earth. Zhruba v polovině roku 2012 tento úspěšný program prodal firmě Trimble. V současnosti nový vlastník SketchUp-u nevydal zatím žádné oficiální stanovisko co s tímto programem zamýšlí. Pouze je známo jediné stanovisko ohledně free verze, která by i nadále měla být v blízké budoucnosti zdarma.

Společnost Trimble podle neoficiálních zdrojů uvedla, že chce i nadále spolupracovat na rozvoji služby SketchUp 3D s Warehouse, což je vlastně online prostor pro 3D modely, čímž se stane partnerem společnosti Google. Trimble je výrobcem přístrojů pro geodezii, navigací a mapování. Dále se chce také zaměřit na přesné 3D modely. Nákupem SketchUp-u se jeho plány stanou reálnější.

vztahy_google_trimble_sketchup

 
Zdroj pro článek:
  • www.gisportal.cz
  • http://magazin.stahuj.centrum.cz

.

Video-návody pro pohodlné učení SketchUpu

Další užitečné návody najdeme ve VIP sekci pro ZAČÁTEČNÍKY>> jednoduché učení SketchUpu pomocí video-návodů
>> nepotřebujeme návody číst, ale pouze sledovat konkrétní postupy
>> seznam všech video-návodů najdeme >> zde <<

Další návody pro SketchUp:
Seznam všech kapitol najdete po kliknutí zde …

Radek Rýznar

Nejprve jsem SketchUp začal studovat pro vlastní používání a to zejména pro kreslení interiérů. Pak jsem začal o SketchUpu psát různé rady a tipy. Po nějakém čase jsem se rozhodl vytvořit online video-návody tohoto programu a toto je výsledek ... :) .

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

+420 737 820 357 VIP Knihy Textury Renderování Nářezový plán Kontakt
0 Shares
Share via
Copy link
Powered by Social Snap