Učebnice
SketchUp
Více informací ZDE >>

Pro koho je určena

Učebnice je určena jak pro začátečníka, tak pro pokročilejšího uživatele SketchUpu.

Začátečník

Začátečník se seznámí s nastavením prostředí, pochopí obecné principy pro práci s programem a najde zde popis jednotlivých nástrojů. Jsou zde uvedené i praktické příklady s kroky pro jeho úspěšné vytvoření.

Pokročilý

Pokročilý uživatel zde najde návody jak tvořit terén pomocí vrstevnic. Další možností je ukázka vytvoření modelu z fotografie. Pokud se potřebujete naučit vytvořit dynamickou komponentu (například skříňky), najdete zde pro tento účel vytvořené návody.

+ Příklady na CD

Přiložené CD obsahuje tyto ukázky:
Dynamické komponenty, Foto - model,
Importy, Řezy, Styly,
Animace, Terény
Textury

Obsah knihy

Zde jsou ukázky jednotlivých kapitol z učebnice.
Tyto kapitoly jsou značeny pomocí ČÁSTÍ a jednotlivé části jsou rozděleny do A a B.
Část A je vždy zaměřena spíše teoreticky a část B jsou příklady pro názornou ukázku.

 • 1. část A

  Základní modelování

  Zde se naučíme nainstalovat SketchUp a správně nastavit prostředí programu. Také si ukážeme jak pracovat s kamerou, komponenty, materiály a hladinami.

 • 2. část B

  Příklady

  Zde najdeme příklady pro vytvoření čáry, plochy a celého tělesa. Dále ukázku vytvoření domu se sedlovou střechou. Nakreslíme si také policovou skříňku o rozměrech 600x500x1200 mm.

 • 3. část A

  Možnosti zobrazení, výstupy

  Tato část se zabývá tvorbou řezů a řezové roviny. Ukážeme si jak nastavit pohled a stíny. Jsou zde také vysvětleny styly pro zobrazení výkresu a tvorba scén (animace). Dále se seznámíme s různými exporty a tvorbou tisku.

 • 4. část B

  Příklady

  Tyto příklady nám ukážou jak vytvořit řez, scénu a animaci. Je zde popsán import výkresu ve formátu DXF/DWG. Natažení rastrového obrázku jako textury v požadované velikosti – vytvoření dlažby ze sortimentu RAKO.

 • 5. část A

  Práce s fotografií a terénem

  V této části se naučíme jak kreslit model podle fotografie a zasazení modelu do fotografie. Dále si ukážeme jak vytvořit terén pomocí vrstevnic nebo na zelené louce. Najdeme zde i návod jak pokrýt vytvořený terén obrázkem.

 • 6. část B

  Příklady

  Příklady jsou vytvořené na téma – tvorba modelu z fotografie, tvorby terénu z vrstevnic a tvorba terénu na zelené louce s pokrytím čárové grafiky.

 • 7. část

  Doplňky

  Zde je vysvětleno jak si nastavit a poté používat uživatelské klávesové zkratky (vlastní klávesové zkratky). Najdeme zde také postup pro přiřazení nové klávesy.

 • 8. část A

  Dynamické komponenty

  V této části se seznámíme s dynamickou komponentou. Jak s ní pracovat a tvořit si vlastní skříňky. Naučíme se také si tyto nově vytvořené skříňky implementovat (nainstalovat) do SketchUpu.

 • 9. část B

  Příklady

  Zde si ukážeme konkrétní postupy pro dynamické komponenty. Budeme se zde zabývat vázanými atributy dynamické komponenty a také si něco řekneme o opakování pod-komponent v dynamické komponentě.

Cena

Cena je uvedena bez DPH.

Učebnice SketchUp

kniha

+ CD s příklady

součást knihy

= Cena celkem (komplet)

bez DPH

Upřesnění:

Pro majitele placené PRO verze SketchUpu je cena .......učebnice + CD ....... 700 Kč (bez DPH)

Objednávka

Pro objednání knihy (+CD) vyplňtě níže uvedený formulář